Česká policistka zastavila tělem ujíždějícího zfetovaného motorkáře

0

Policisté obvinili motorkáře, který ve čtvrtek pod vlivem drog srazil a zranil v Mohelnici na Šumpersku policistku při výkonu služby. Za násilí proti úřední osobě a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu v případě prokázání viny hrozí až 12 let vězení. Čtyřiatřicetiletý muž ze Šumperska je stíhán na svobodě, řekla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Řidič motocyklu policistku srazil a zranil ve čtvrtek krátce před 9.00 ve snaze vyhnout se silniční kontrole. Žena byla převezena do šumperské nemocnice, po ošetření skončila v domácím léčení a pracovní neschopnosti.

Policisté naměřili motorkáři při kontrole v mohelnické Družstevní ulici rychlost 92 kilometrů v hodině. V Uničovské ulici se jej proto snažila zastavit další hlídka dopravních policistů. „Policistka mu přitom zcela zřetelně a včas dávala zastavovacím terčem se vztyčenou pravou rukou znamení k zastavení motocyklu a levou rukou jej směřovala k pravému okraji vozovky. Na výzvu policistky k zastavení zareagoval řidič nejprve zpomalením jízdy. Ve vzdálenosti zhruba dvou až tří metrů před policistkou však zprudka přidal plyn a ve snaze z místa ujet zpříma na policistku najel. Té se přes veškerou snahu střetu nepodařilo zabránit,“ uvedla Vybíhalová.

Po prudkém nárazu upadla žena na silnici. Po střetu s ní motorkář havaroval. „Policisté jej na místě zadrželi a na pomoc ihned přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Oba účastníci byli po prvotním ošetření přepraveni k dalšímu vyšetření do šumperské nemocnice,“ uvedla mluvčí.

Policisté následně zjistili, že muž nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. „K jízdě užil neregistrovaný motocykl, který jak sám uvedl, si podomácku sestavil z různých dílů. Na motocykl připevnil registrační značku, kterou dle svého vyjádření dříve našel a ponechal si ji,“ uvedla Vybíhalová.

Řidič se na výzvu policie podrobil dechové zkoušce a také orientačnímu testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Zatímco zkouška na alkohol v dechu byla negativní, test na přítomnost jiných návykových látek ukázal pozitivní hodnotu na látku amfetamin, případně metamfetamin. Lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu však řidič odmítl.

Při kontrole policisté u muže nalezli také obaly obsahující sušenou rostlinnou hmotu a bílou krystalickou látku, pravděpodobně pervitin. Veškeré okolnosti případu kriminalisté dále prověřují.

zdroj: tyden.cz

Share.

Leave A Reply

Kliknutím vložte smajlík :)

SmileBig SmileGrinLaughFrownBig FrownCryNeutralWinkKissRazzChicCoolAngryReally AngryConfusedQuestionThinkingPainShockYesNoLOLSillyBeautyLashesCuteShyBlushKissedIn LoveDroolGiggleSnickerHeh!SmirkWiltWeepIDKStruggleSide FrownDazedHypnotizedSweatEek!Roll EyesSarcasmDisdainSmugMoney MouthFoot in MouthShut MouthQuietShameBeat UpMeanEvil GrinGrit TeethShoutPissed OffReally PissedMad RazzDrunken RazzSickYawnSleepyBunnyCatCat 2ChickChickenChicken 2CowCow 2DogDog 2DuckGoatHippoKoalaLionMonkeyMonkey 2MousePandaPigPig 2SheepSheep 2ReindeerSnailTigerTurtleBeerDrinkLiquorCoffeeCakePizzaWatermelonBowlPlateCanFemaleMaleHeartBroken HeartRoseDead RosePeaceYin YangUS FlagMoonStarSunCloudyRainThunderUmbrellaRainbowMusic NoteAirplaneCarIslandAnnouncebrbMailCellPhoneCameraFilmTVClockLampSearchCoinsComputerConsolePresentSoccerCloverPumpkinBombHammerKnifeHandcuffsPillPoopCigarette

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Upozornění Táto stránka není vhodná pro děti a mládež. Pokud máte méně než 18 let, odejděte, prosím!